OʻzISMda audiogidlar xizmat qiladi
Bugun Oʻzbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazida Rossiyaning "Antaleks" kompaniyasi vakillari bilan boʻlgan uchrashuvda bu haqda maʼlum qilindi.
Mazkur kompaniya yirik muzeylar, madaniyat muassasalari uchun audio va videomateriallar tayyorlab berish bilan shugʻullanadi.
Markaz ekspozitsiyasi uchun ham mahalliy va xorijiy auditoriyaga moʻljallangan audio va videokontentlar yaratishga alohida eʼtibor qaratilyapti. Mazkur uchrashuvda Markaz muzeyi, undagi ekspozitsiyalar, tarixiy davrlar, shaxslar va kashfiyotlar haqida audiohikoyalar yaratish boʻyicha hamkorlik qilish uchun muzokaralar olib borildi. Kompaniya vakillari oʻz faoliyati va amalga oshirgan loyihalari haqida maʼlumot berdi.
— Biz Oʻzbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markaziga tashrif buyurchilar uchun turli tillarda audiogid xizmati koʻrsatish boʻyicha oʻz xizmatlarimizni taklif etmoqdamiz. Bu albatta, juda katta megaloyiha, shu bois u bilan ishlash biz uchun oson boʻlmaydi. Ammo, bu yirik tashabbusga munosib hissamizni qoʻshishimiz uchun barcha imkoniyatlarimizni ishga solamiz, — dedi kompaniyaning Oʻzbekistondagi ijrochi direktori Bulat Shaymardanov.

UzCIC will provide audio guide services
Today, at the Center of Islamic Civilization in Uzbekistan, during a meeting with representatives of the Russian company "Antaleks", the announcement was made about the provision of audio guide services.
This company specializes in the preparation of audio and video materials for major museums and cultural institutions.
The Center of Islamic Civilization also places special emphasis on creating audio and video content aimed at both local and international audiences. During the meeting, negotiations were held about cooperation in the creation of audio narrations about the Center's museum, its exhibitions, historical periods, personalities, and discoveries. Representatives of the company shared information about their activities and completed projects.
"We offer our services in providing audio guides in various languages for visitors to the Center of Islamic Civilization in Uzbekistan. This is certainly a large-scale project, and it won’t be easy to work on. However, we will make every effort to contribute to this important project, utilizing all the resources available to us," said Bulat Shaimardanov, Executive Director of the company in Uzbekistan.