OʻzISMda audiogidlar xizmat qiladi
Bugun Oʻzbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazida Rossiyaning "Antaleks" kompaniyasi vakillari bilan boʻlgan uchrashuvda bu haqda maʼlum qilindi.
Mazkur kompaniya yirik muzeylar, madaniyat muassasalari uchun audio va videomateriallar tayyorlab berish bilan shugʻullanadi.
Markaz ekspozitsiyasi uchun ham mahalliy va xorijiy auditoriyaga moʻljallangan audio va videokontentlar yaratishga alohida eʼtibor qaratilyapti. Mazkur uchrashuvda Markaz muzeyi, undagi ekspozitsiyalar, tarixiy davrlar, shaxslar va kashfiyotlar haqida audiohikoyalar yaratish boʻyicha hamkorlik qilish uchun muzokaralar olib borildi. Kompaniya vakillari oʻz faoliyati va amalga oshirgan loyihalari haqida maʼlumot berdi.
— Biz Oʻzbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markaziga tashrif buyurchilar uchun turli tillarda audiogid xizmati koʻrsatish boʻyicha oʻz xizmatlarimizni taklif etmoqdamiz. Bu albatta, juda katta megaloyiha, shu bois u bilan ishlash biz uchun oson boʻlmaydi. Ammo, bu yirik tashabbusga munosib hissamizni qoʻshishimiz uchun barcha imkoniyatlarimizni ishga solamiz, — dedi kompaniyaning Oʻzbekistondagi ijrochi direktori Bulat Shaymardanov.

В УзЦИЦ будут предоставляться услуги аудиогидов
Сегодня в Центре исламской цивилизации в Узбекистане, в ходе встречи с представителями российской компании «Анталекс», было сообщено об этом.
Данная компания занимается подготовкой аудио- и видеоматериалов для крупных музеев и культурных учреждений.
Центр Исламской Цивилизации также уделяет особое внимание созданию аудио- и видеоконтента, ориентированного как на местную, так и на зарубежную аудиторию. В ходе встречи были проведены переговоры о сотрудничестве в области создания аудиорассказов о музее Центра, его экспозициях, исторических периодах, личностях и открытиях. Представители компании рассказали о своей деятельности и реализованных проектах.
— Мы предлагаем свои услуги по предоставлению аудиогидов на различных языках для посетителей Центра Исламской Цивилизации в Узбекистане. Это, безусловно, очень масштабный проект, и работать над ним будет не так просто. Однако мы приложим все усилия, чтобы внести свой вклад в этот важный проект, используя все доступные нам возможности, — сказал исполнительный директор компании в Узбекистане Булат Шаймарданов.