Rossiyaning nufuzli kompaniyasi bilan onlayn muloqot boʻlib oʻtdi
Xabaringiz bor, mamlakatimiz rahbari tashabbusi bilan Oʻzbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi bunyod yetilmoqda. Bunda ushbu majmuani zamonaviy artifaktlar, innovatsion loyihalar bilan boyitish boʻyicha xorijning nufuzli kompaniyalari bilan qator hamkorlik ishlari amalga oshirilmoqda.
Ana shu maqsadda Rossiyaning nufuzli "Sila Sveta" kompaniyasi vakillari bilan navbatdagi onlayn muloqot boʻlib oʻtdi.
Unda markazda "Yangi Oʻzbekiston–Yangi Renessans poydevori" boʻlimini tashkil yetishda xalqaro tajriba mavzusida fikr almashildi.
Onlayn uchrashuvda sahna vizualizatsiyasi, zamonaviy materiallaridan foydalanish, 3D animatsiyalar orqali zamondosh mashhur shaxslarning qiyofalarini jonlantirish, boʻlimga yangi va zamonaviy texnologiyalarni joriy qilish masalalari muhokama qilindi.

An online meeting was held with a leading Russian company
As you are aware, under the initiative of our country’s leader, the Center of Islamic Civilization is being established in Uzbekistan. In this regard, a range of collaborative efforts are being carried out with leading international companies to enrich the complex with modern artifacts and innovative projects.
With this goal in mind, another online meeting was held with representatives of the prominent Russian company “Sila Sveta”.
During the discussion, the participants exchanged views on international experience in establishing the section titled “New Uzbekistan – The Foundation of a New Renaissance” within the Center.
The online meeting covered topics such as stage visualization, the use of modern materials, the revival of contemporary historical figures through 3D animations, and the integration of new and advanced technologies into the exhibition section.